LIKOVNA KOLONIJA U KALUDRI

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Međunarodna likovna kolonija “Kaludra 2018”, koja se već sedam godina održava u okviru Beranskog kulturnog ljeta, ove godine okupila je desetak mladih akademskih slikara i vajara iz Crne Gore, Srbije, Rusije, Makedonije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske.

U ambijentu netaknute prirode Kaludre, nova umjetnička djela stvaraće Irvin Masličić, Milijana Vujović, Radovan Grujić, Mirko Malešić, Milan Pantelić, Alena Apel, Lana Lončarević, Jasmina Crnčević i Dušan Cvetkov.

Kako su saopštili iz Centra za kulturu, očekuje se dolazak Luke Radojevića, vajara, čija je skulptura “Homo sapiens – Luča mikrokozma”, nastala na prošlogodišnjoj likovnoj koloniji, nedavno postavljena ispred zgrade Osnovnog suda u Beranama.

Izlozba radova, koji će nastati na ovoj koloniji, biće priređena tokom jeseni.

Likovna kolonija “Kaludra 2018”, realizuje se u organizaciji JU Centar za kulturu Berane i trajaće do 22. jula.

Share.

About Author

Leave A Reply