FUTSAL: GOLEADA U DERBIJU 12. KOLA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na startu drugog dijela takmičenja u Prvoj futsal ligi Crne Gore, ekipa Kluba malog fudbala OFK “Berane” poražena je u derbiju 12. kola, pred svojom publikom, od KMF Nikšića, rezultatom 3:5 (3:3).

Beranci su dobro otvorili utakmicu i u drugom minutu poveli golom Đura Milanovića. Vojislav – Vojo Bojović je, minut kasnije, povećao prednost na 2:0 da bi u četvrtom minutu prednost domaćih prepolovio Aleksa Bečanović. Do prvog izjednačenja došlo je u osmom minutu golom Miloša Durutovića, koji je već u sljedećem minutu donio rezultatski preokret. Pet sekundi prije odlaska na odmor mrežu Nikšićana je zatresao Vaso Dubak i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 3:3.

U drugom poluvremenu ekipa iz Nikšića je iskoristila greške Beranaca i golovima Petra Peroševića  i Alekse Bečanovića utakmicu privela u svoju korist.

Beranci su i u ovoj utakmici stvorili dosta prilika, posebno u prvom poluvremenu, ali im je nedostajalo sportske sreće da postignu još neki pogodak.

“Samo prva tri minuta smo igrali onako kako smo se dogovorili u svlačionici. Velika nedisciplina u igri i tehničke greške, koje ne bismo smjeli  da dozvolimo, koštale su nas poraza u ovoj utakmici”, kazao je nakon utakmice igrač KMF OFK “Berane” Aleksandar – Aco Bojović.

Beranci su ovim porazom povećali bodovni zaostatak za ekipom Nikšića i na samom početku drugog dijela šampionata napravili korak unazad.

“U narednom kolu gostujemo u Mojkovcu i probaćemo da se vratimo na pravi put. Svi u ekipi vjerujemo u ostvarenje našeg cilja, a to je plasman u play off. Pred nama je još deset kola i već u narednoj utakmici idemo na pobjedu. U zimskoj pauzi tim su pojačali iskusni Darko Vučetić i golman Miloš Radunović, dok odlazaka nije bilo. Platili smo danak neiskustvu u odnosu na iskusnu ekipu gostiju”, dodao je Bojović.

On se, na kraju, zahvalio publici koja je na ovu utakmicu došla u velikom broju i pružila im podršku.