VELIKA POBJEDA BERANACA U DERBIJU KADETSKE LIGE

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kadeti OFK „Berane“, u derbiju šampionata, u Podgorici, savladali su lidera na tabeli, ekipu Budućnosti, rezultatom 5:3 (1:2) i prišli mu na dva boda zaostatka.

Dvostruki strijelci za pobjednika bili su Riad Bralić, u 70. i 90. minutu, i Luka Bubanja, u 78. i 86. minutu, dok je jedan gol postigao Vasilije Osmajlić, u 11. minutu.

Dva gola za Budućnost dao je Vladimir Perišić, u 21. i 67. minutu, a jednom se u listu strijelaca upisao Viktor Đukanović, u 41. minutu.

Trener beranskih kadeta Boban Aković, kazao je da su preokretom u posljednjih dvadeset minuta izvojevali pobjedu protiv velikog rivala i pokazali da im je mjesto u vrhu tabele.

„Utakmica je bila dobra, puna neizvjesnosti i preokreta, i opravdala je epitet derbija. Iako oslabljeni neigranjem teško povrijeđenog Mihaila Lončara i suspendovanog Meda Jukovića nanijeli smo prvi ovosezonski poraz Budućnosti“, naglasio je Aković.

Ovom pobjedom kadeti trenera Akovića povezali su šest pobjeda u nizu, nakon što su sezonu započeli sa tri poraza. Oni će, u narednom – 10. kolu, na svom terenu, snage odmjeriti sa fudbalerima Jezera iz Plava.

Kao što smo već naveli, Budućnost je prva na tabeli sa 20 bodova, OFK „Berane“ na drugom mjestu ima dva boda manje, dok je trećeplasirana Zeta osvojila 17 bodova.