TRIJUMF BERANA U KOMŠIJSKOM DERBIJU

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Komšijski fudbalski derbi između Berana i Jedinstva, na Gradskom stadionu u Beranama, završen je pobjedom domaćeg tima rezultatom 3:1.

Beranci su u drugom minutu poveli iz penala, koji je izborio Nikola Lekić, a u gol pretvorio Mladen Šoškić.

U desetom minutu, nekadašnji fudbaler Berana, Vuk Vulević je, iz slobodnog udarca, uputio dobru loptu, koju je glavom u mrežu Eldina Bećića poslao Anton Memčević.

Domaća ekipa je nastavila da napada i stvara prilike kako bi vratila rezultatsku prednost na svoju stranu.

Napadač Berana Nikola Globarević pao je u kaznenom prostoru gostiju, a sudija Dalibor Vujisić pokazao je na bijelu tačku. Ponovo je preuzeo odgovornost Mladen Šoškić i pogodio prečku. Lopta se na sreću Beranaca odbila do Žarka Vilotijevića koji ju je u 22. minutu sproveo u mrežu gostujućeg tima.

Treći gol za Berane, ujedno posljednji na meču, postigao je Nikola Lekić, u 42. minutu.

U nastavku utakmice mreže oba tima su mirovale zahvaljujući dobrim reakcijama golmana Eldina Bećića i Rijada Džafića, kao i raspoloženim defanzivcima Berana i Jedinstva.

Vidjeli smo nekoliko dobrih prilika u drugih 45 minuta. Gosti su pogodili stativu, dok su kod domaćih najbolje prilike imali Globarević, Lekić, Šoškić i rezervista Milan Damjanović.

Ovom pobjedom Berane je prestiglo ekipu Jedinstva, i zauzima četvrtu poziciju na tabeli sa 16 bodova.

Berance u narednom – 11. kolu Amplitudo 2.CFL, očekuje susret sa Grbljem, u gostima.