Беранка Сташа Шекуларац побједница је 11. Државне смотре рeцитатора у категорији основних школа – млађи узраст. Друго мјесто припало је Исаку Лукићу из Будве, а треће Мињи Дабановић, представници Бара.
У категорији основних школа – средњи узраст од VI – IX разреда прва награда отишла је у руке Ајше Латић из Петњице. Другa наградa припала је Дарији Аковић из Берана, док је трећа у овој категорији Миа Драшковић из Никшића.
Ива Кљајић, рецитаторка из Колашина освојила је прво мјесто у категорији средњих школа. Друга је Сара Бјелановић из Будве, а трећа Јана Радановић из Пљеваља.
Na Državnoj smotri наступило је 48 најбољих младих рецитатора, побједника општинских и школских такмичења из 19 црногорских градова.
Такмичење је пратио жири у чијем саставу су били доцент др Милица Мимовић, мр Бранка Ковачевић, професорица књижевности и Стефан Вуковић, академски глумац. Они су изабрали најбоље у три категорије.
У ревијалном дијелу програма наступили су ученици ОШ „Лубнице“ са представом „Златанинине муке – Аеробик“ са којом су побиједили на недавно одржаној Смотри драмског стваралаштва „Позоришне чаролије“, као и Јана Чукић и Анастасија Аковић, ученице Гимназије „Панто Малишић“.
Покровитељи ovog takmičenja су црногорско Министарство културе и медија и Општина Беране.





