U ime Skupštine opštine Berane i u svoje ime povodom početka školske godine,učenicima ,nastavnicima i roditeljima upućujem iskrene čestitke .
Posebne čestitke upućujem našim đacima prvacima koji danas po prvi put ulaze u školske klupe .
Draga deco neka vam škola postane mesto radosti,znanja i novih prijateljstava.Hrabro zakoračite u ovaj novi svet uz podršku vaših roditelja i učitelja,bićete ponos ne samo svojih roditelja već i cele naše opštine.
Svim učenicima želim mnogo uspeha i motivacije.Neka svaki novi dan u školi bude prilika za učenje ,rast i napredak .
Skupština opštine Berane ostaje posvećena stvaranju boljih uslova za školovanje naše dece ,jer ulaganje u znanje jeste ulaganje u sigurnu i svetlu budućnost.