Službenici Uprave policije i Nacionalni biro osiguravača Crne Gore u subotu počinju kampanju “Stop neregistrovanim vozilima”, koja će trajati do kraja septembra.
Cilj kampanje je, kako je saopšteno iz Uprave policije, sprječavanje učešća neregistrovanih vozila u saobraćaju kao i učešća u saobraćaju vozila kojima je isteklo vrijeme važenja saobraćajne dozvole i vozila koja nemaju propisani broj registarskih oznaka.
Kampanja će trajati od 15. do 30. septembra, na svim magistralnim i regionalnim putevima, naseljima, lokalnim putevima i ulicama, kao i na lokacijama na kojima se kontrola saobraćaja inače rijetko vrši, saopšteno je iz MUP-a.
U okviru kampanje saobraćajni policijci podijeliće 20 hiljada flajera.