POBJEDA ZA VELIKA TRI BODA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Futsaleri KMF OFK „Berane“ savladali su na svom parketu „Studentski dom“ iz Podgorice, rezultatom 4:1 (1:1), u susretu 21. kola Prve futsal lige Crne Gore.

Prvi gol na meču za prednost gostiju postigao je Igor Femić u petom minutu. Rezultat je poravnao Vaso Dubak u 13. minutu, nakon prodora i udarca sa desne strane gola Luke Boljevića. Do odlaska na poluvrijeme ređale su se prilike, Aleksandar Bojović, Vaso Dubak, Đuro Milanović i Vojislav Bojović su prijetili, ali lopta nije htjela u gol.

Samo što je počeo drugi dio utakmice, Đuro Milanović je izborio slobodan udarac, koji je na najbolji mogući način iskoristio Lazar Ćulafić i donio zasluženu prednost Berancima. Isti igrač je imao još nekoliko prilika da zatrese mrežu rivala, a treba istaći pogođenu stativu iz slobodnog udarca poslije faula nad Aleksandrom Bojovićem koji je u 36. minutu riješio pitanje pobjednika. Gosti su posljednih par minuta igrali bez golmana – sa igračem više u polju, što je iskoristio Lazar Ćulafić u 40. minutu i postavio konačan rezultat 4:1. Na golu domaćina briljirao je Igor Asanović koji je imao desetak odličnih odbrana.

Predstavnik KMF OFK „Berane“ Milutin Stešević kazao je da su Beranci zasluženo savladali jednu od boljih futsal ekipa u Crnoj Gori.

„Studenti su se beranskoj publici, koje je po mojoj procjeni bilo oko 150, predstavili u lijepom izdanju. U drugom poluvremenu naš tim je prikazao odličnu igru i upisao tri važna boda. Čestitam cijeloj ekipi, stručnom štabu, treneru Rajku Dabetiću i igračima na ovom uspjehu“, dodao je on.

U posljednjem kolu prve faze šampionata, Beranci gostuju ekipi „Mirabile Moda“ u Podgorici.

„Očekujem osvajanje tri velika boda u utakmici protiv fenjeraša i da se nađemo među četiri najbolja kluba u državi. Više bi nam odgovaralo da prvenstvo završimo na trećem mjestu, jer bi se u plej-ofu sastali sa drugoplasiranim Brskovom, a ako budemo četvrti protivnik će nam biti lider, Titograd“, istakao je Stešević.

KMF OFK „Berane“ zauzima treću poziciju na tabeli sa 34 osvojena boda. Ispred njih je Brskovo sa 39 i utakmicom manje, dok je Titograd na prvom mjestu sa 51 bodom.

Četvoroplasirani KMF „Nikšić“, koji ima bod manje od Beranaca, danas će se sastati sa Cezarom koji je na poziciji ispod njih sa 30 osvojenih bodova.