PET MEDALJA ZA ATLETIČARE IZ BERANA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na Seniorskom prvenstvu Crne Gore, u pojedinačnoj konkurenciji, koje je proteklog vikenda održano u Baru, učestovovali su atletičari beranskih klubova “Lim” i “Jump”.

Ognjen Marsenić, iz AK “Lim”, osvojio je dvije zlatne medalje i to u trkama na 100 (11,26s) i 200 metara (23,21s), dok je u troskoku bio bronzani (10,74m).

Još jednu medalju iz redova AK “Lim” uzeo je Nemanja Đurišić. On se okitio bronzom u skoku u vis (1,70m), a u disciplinama koplje i troskok bio je četvrti.

Član Atletskog kluba “Jump” Stefan Kolić, ubjedljivo je trijumfovao u disciplini skok u vis.

Kolić je preskočio 185 cm i, kako kažu iz njegovog kluba, još jednom dokazao da je u posljednjih nekoliko godina najbolji skakač u državi.

Stefan Kolić

Njegov klupski drug Amar Kujović, nastupio je u disciplini 3000m i zauzeo peto mjesto.

Ovim prvenstvom, nakon kraće pauze zbog opasnosti od širenja korona virusa, nastavljena je atletska sezona u Crnoj Gori.

Učestvovalo je 118 atletičara iz 18 atletskih klubova, koji su se takmičili u 18 disciplina.

Pored atletičara Jump-a i Lima, na ovom prvenstvu su se nadmetali i članovi AK “Garač”, AK “Podgorica”, AK “Sparta”, AK “Podgorički maraton”, AK “Lovćen”, AK “Tempo”, AK “Tara”, AK “Jedinstvo”, AK “Dionis”, AK “Rudar”, AK “Sanja”, AK “Nikšić”, AK “Mornar”, AK “Zeta 2012” i AK “Orion”.