PEHARI I MEDALJE ZA RUKOMETAŠE/CE IZ BERANA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Drugi međunarodni turnir povodom Dana oslobođenja Podgorice, namijenjen djeci sa ciljem da se popularizuje rukomet, okupio je više od hiljadu učesnika/ca iz 30 domaćih i inostranih klubova.

Na ovom turniru naš grad predstavljali su pioniri RK “Berane 1949”, mlađi pioniri MORK “Berane” i djevojčice 2008. godište iz ŽRK “Berane 2003”.

Najbolji rezultat postigli su pioniri RK “Berane 1949” koji su osvojili treće mjesto. Oni su u polufinalu poraženi od Lovćena, dok su u utakmici za bronzu savladali izuzetno jaku ekipu “Mornar 7” iz Bara. Lijevo krilo Beranaca, Milan Nišavić proglašen je za najboljeg strijelca turinira sa 28 postignutih golova na četiri meča.

RK “Berane 1949”

Mlađi pioniri MORK “Berane” nastup na ovom turniru završili su na četvrtom mjestu, a njihov čuvar mreže – Dragiša Spalević najbolji je golman turnira. Djevojče su, takođe, osvojile četvrto mjesto u konkurenciji osam ekipa, a Lana Vujović bila je najbolji strijelac takmičenja.

Na turniru je učestvovalo 30 klubova iz Srbije, Sjeverne Makedonije, Hrvatske, Rumunije, Kosova, Alžira i Crne Gore.

Šest rukometaša iz Berana danas je otputovalo u Podgoricu, gdje će obaviti kontrolne preglede, a trener Vesko Raketić vjeruje da će se većina njih naći u pionirskoj reprezentaciji Crne Gore.

Testove koje po najsavremenijim metodama vrše poznati stručnjaci iz seniorske reprezentacije naše države, proći će braća Aldin i Eldan Kastrat, Milan Nišavić, Radoš Premović, Pavle Ivanović i Viktor Lutovac.

Na taj način provjeriće se spremnost igrača i procijeniti njihovi dometi u narednom periodu.