OPŠTINA NEĆE GASITI FK BERANE, KLUB U PRIVATNOM VLASNIŠTVU

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Opština Berane neće, niti može gasiti Fudbalski klub Berane jer je on isključivo u privatnom vlasništvu devet, odnosno osam lica, na čelu sa bivšim gradonačelnikom i funkcionerom DPS Vukom Golubovićem.

To je saopšteno na konferenciji za novinare koju je danas organizovao opštinski resorni sekretarijat, odnosno Sekretarijat sa sport, kulturu, mlade i saradnju sa NVO.

“Priče koje se plasiraju da Opština ima namjeru da ugasi ovaj klub zbog dugogodišnjih finansijskih i drugih problema su netačne i zlonamjerne. Mi smo, naprotiv, imali namjeru da radimo suprutno, da ga spašavamo. Pronašli smo dobrog menadžera iz privrede koji bi stao na čelo kluba, ali smo naišli na strašan otpor vlasnika i jednog broja ljudi koji su taj klub privatizovali, i odustali smo od toga“, rekao je načelnik tog sekretarijata Goran Folić.

On je objasnio da FK Berane ima ogromna dugovanja koja se mjere stotinama hiljada eura,i da su to isključivo dugovanja privatnih vlasnika.

“Opštini Berane stižu presude i potraživanja nekadašnjih zaposlenih koje u ovom trenutku iznose oko četrdeset hiljada eura. Mi te presude prosljeđujemo fudbalskom klubu, pa neka oni izmiruju te obaveze. Ljudi su očigledno u zabludi, jer misle da je to klub Opštine Berane”, kazao je Folić.

On je dodao da na teritoriji ove opštine ima trideset i pet sportskih klubova i da su svi isključivo privatni.

“Tako je i sa ovim klubom. On je u vlasništvu devet lica, od kojih je jedan, nažalost, preminuo u međuvremenu. Tih osam lica treba da preuzmu sudbinu kluba u svoje ruke i da izmire sva dosadašnja dugovanja koja prema našim saznanjima iznose oko sto pedeset do dvjesta hiljada eura“, rekao je Folić.

Prema njegovim riječima, ta lica treba, takođe, da u nerednih četiri mjeseca preregistruju klub, ili će on u suprotnom prestati da postoji.

Na konferenciji, kojoj su prisustvovali predsjednik SO Berane Novica Obradović i menadžer Opštine Vladica Đaković, saopšteno je da je prilikom preuzimanja vlasti od Demokratske partije socijalista 2014. godine Opština formirala Komisiju za utvrđivanja činjeničnog stanja u vezi sa FK Berane.

Tada je utvrđeno da je samo u periodu od 2011. do 2014. godine Opština Berane ovom sportskom klubu prebacila 453 hiljade eura, ali da je u istom periodu utvrđeno da je dokumentacija neuredna i nezakonita, a radni odnosi u klubu nesređeni, odnosno da je veći broj lica primao plate a da pri tome nijesu bili u radnom odnosu.

Na konferenciji je naglašeno da kompletnom sportskom infrastrukturom, kakvu nema ni jedan grad u Crnoj Gori, raspolaže Opština.

“FK Berane tu infrastrukturu može koristiti po uslovima kao i svi drugi privatni klubovi u gradu. Mi ćemo nastaviti da ulažemo u sport i da što više mladih sa ulica uvedemo na sportske terene, ali ovaj fudbalski klub je isključivo u rukama sadašnjih osam privatnih vlasnika”, poručeno je sa konferencije.

Share.

About Author

Leave A Reply