OO DPS: NE DOZVOLIMO DA PORODICA TOMKIĆ NAPUSTI BERANE

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Opštinski odbor Demokratske partije socijalista Berane izrazio je žaljenje i zabrinutost zbog ponovnog napada na našeg sugrađanina Igora Tomkića, naglasivši da napad na njegovu imovinu smatraju nastavkom ranijih napada koje najoštrije osuđuju.

“I pored osude najšire crnogorske javnosti, svjedoci smo razočaravajuće situacije da se napad ponavlja sa izrazitom dozom drskosti, i zbog toga apelujemo na državne organe da pruže punu zaštitu ovoj porodici i njihovoj imovini, i da počinioce, koji se usuđuju da djelo ponove, najoštrije kazne. U ovom momentu to je naš najhitniji zahtjev” saopštili su oni.

OO DPS Berane je takođe tražio da institucije čija je to nadležnost zaštite porodicu Tomkić i njihovu imovinu, te da hitno djeluju po pitanju njihove fizičke, materijalne i socijalne bezbjednosti.

“Tražimo najodlučniju akciju, i ne želimo da dozvolimo da ova porodica napusti naš grad, već je potreba da svi zajedno doprinesemo da porodica Tomkić svoj porodični život nastavi sa nama u Beranama. Dokažimo time da niko nema pravo da remeti suživot u Beranama i Crnoj Gori. Osude koje su stizale danas i ovih dana iz Berana pokazuju da u ovom gradu nema i neće biti mjesta za one koji po svaku cijenu žele da narušavaju mir i bezbjednost bilo kog građanina” zaključuje se u saopštenju OO DPS Berane.

Share.

About Author

Leave A Reply