OFK “BERANE” POBJEDOM ZAPOČEO PROLJEĆNI DIO PRVENSTVA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kadeti OFK “Berane” su pobjedom nad Drezgom, rezultatom 4:0 (3:0), započeli proljećni dio sezone.

Oni su danas, na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Beranama, odigrali sjajno prvo poluvrijeme u kojem su postigli tri pogotka.

Mrežu Vasilija Peruničića u 13, 19. i 31. minutu tresli su Medo Juković, Riad Bralić i Edin Babačić.

Beranci su se sa pauze između dva poluvremena na teren vratili nešto opušteniji i prikazali su znatno slabiju igru. Kapiten gostiju Miloš Vračar, u 70. minutu nije iskoristio jedanaesterac, da bi u 91. minutu za konačnih 4:0 pogodio Vasilije Osmajlić.

Zbog kartona ovu utakmicu je propustio standardni vezni fudbaler Mihailo Guberinić.

U grupi A Kadetske lige Crne Gore takmiči se deset klubova. Drezga, Iskra i Budva su se iz slabije grupe B preselili u grupu A, dok su Grbalj, Mornar i Jezero zauzeli njihovo mjesto u grupi B.

Jesenji dio sezone u najjačoj grupi A, Podgorica je završila na prvom mjestu, ispred drugoplasiranog OFK “Berane”. Ova dva rivala će 6. marta, na DG areni u Podgorici, odigrati derbi, što će biti prilika za pobjednika da napravi mali bijeg na tabeli, pošto su svi timovi u nastavak sezone krenuli sa nule.

Na relaciji OFK “Berane”  – “Budućnost” Podgorica, tokom zimske pauze odrađena su dva transfera. Berance je pojačao Marko Jukić, dok je novi igrač podgoričkih “plavih” stameni štoper Andrija Račić.