MOSI: DESET MEDALJA ZA BERANSKE SPORTISTE

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beranski strijelci i atletičari imali su i više nego produktivan dan na Međuopštinskim omladinskim sportskim igrama (MOSI), u Novoj Varoši.

U pojedinačnoj konkurenciji najuspješniji strijelac je bio Miloš Božović, koji se okitio zlatnom medaljom. Miljan Dević je osvojio srebro, a svakako zapažen rezultat postigao je i Nemanja Obradović, osvajač četvrtog mjesta.

Naši strijelci su u ekipnoj konkurenciji, u disciplini vazdušna puška, osvojili zlatnu medalju i srušili rekord MOSI igara.

U ekipnoj konkurenciji beranske strelkinje Beba Dabetić, Ksenija Jukić i Tijana Tmušić „upucale“ su bronzanu medalju.

Naši predstavnici u kraljici sportova osvojili su tri zlata i po jedno srebro i bronzu.

Maša Bubanja bila je najbrža na 200 metara, gdje se okitila zlatom, kao i Strahinja Jovančević, u skoku udalj. Ženska štafeta 4×100 metara osvojila je najsjajnije odličje, Ognjen Marsenić je na 200 metara bio srebrni, dok je Marija Živković na 800 metara bila bronzana.

Uz uspjehe strijelaca i atletičara, treba pohvaliti naše takmičare u stonom tenisu. Djevojke, u sastavu Ivona Petrić, Suzana Milošević i Dragana Ranić, osvojile su srebro u ekipnoj konkurenciji, a muškarci će sjutra igrati finale MOSI igara.

Rukometaši Berana se bore za plasman od šestog do devetog mjesta.