LOPTA KONAČNO “KRENULA” SA CENTRA, REZULTATI FUDBALSKIH UTAKMICA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Život na fudbalske terene širom Crne Gore vratio se tokom vikenda. Nakon više od dva mjeseca pauze, nastavljena su takmičenja u Telekom 1. CFL, 1. ŽFL (liga za žene), Drugoj ligi, Omladinskoj, Kadetskoj i Futsal ligi Crne Gore, kao i u regijama.

Prvi tim Berana je, u 15. kolu, u Murinu, savladao Polimlje, rezultatom 5:1. Dvostruki strijelci za Berane bili su Sava Pešić, u 45. i 63. minutu, i Đuro Milanović, u 85. i 90. minutu, a jednom se u strijelce upisao Bajram Mećikukić. Jedini gol za poraženu ekipu postigao je Saša Laban, iz penala.

Beranci, glavni kandidati za baraž za ulazak u Drugu ligu, zauzimaju prvo mjesto na tabeli sa 39 bodova i gol razlikom + 40. Njihov najbliži pratilac – Petnjica ima 20 bodova.

U 13. kolu Prve lige za žene, Cveteks je, na svom terenu, poražen od Ekonomista, rezultatom 2:0. Pobjedu Nikšićankama donijele su Marija Roganović i Slađana Knežević, u 53. i 93. minutu.

Kadeti OFK “Berane”, pred praznim tribinama gradskog stadiona u Beranama, u 3. kolu Finalne faze – grupe A, ostvarili su trijumf nad Mornarom, rezutatom 5:3. Dva gola za tim Bobana Akovića postigao je Riad Bralić u 36. i 39. minutu. Po pogodak su još postigli Luka Bubanja (19), Edin Babačić (54) i Bane Bulatović (56).

U timu poraženih, dvostruki strijelac je bio Veljko Mihaljević, dok je jednom mrežu Dragoljuba Sekulića zatresao Savo Stojanović.

OFK “Berane” je četvrti na tabeli sa 25 bodova, koliko ima i Kom na trećem mjestu. Podgorica je drugoplasirana sa 27, dok je Budućnost lider sa 31 bodom.