Za sve ljubitelje klasične muzike, u četvrtak, 23. jula u 20 časova, na sceni Centra za kulturu, koncert će održati pijanista Andrija Jovović.
Rođen 1998. godine u muzičkoj porodici, Jovović je osnovno i srednje obrazovanje završio u Podgorici, u klasi profesorice Lidije Skender. Trenutno je student master studija klavira na Univerzitetu za muziku i izvođačke umjetnosti u Beču, u klasi profesorice Nataše Veljković, kao i student prve godine master programa New Music Ensemble. Kao solista i kamerni muzičar redovno održava koncerte i resitale na brojnim domaćim i međunarodnim scenama.
Višestruki je dobinik prvih i specijalnih nagrada na državnim i međunarodnim takmičenjima. Među novijim priznanjima izdvajaju se dvije druge nagrade i to na takmičenju Jurica Murai Grand Prix u Varaždinu (2022) i na Radovljica Piano Competition u Sloveniji (2021).
Koncert se održava u okviru Beranskog kulturnog ljeta, a organizator je Centar za kulturu Berane u saradnji sa fondacijom „Miloš Karadaglić“ čiji je Jovović stipendista.