„ЈУГО ФЛОРИДА“ – ПРВИ ФИЛМ У БЕРАНСКОМ БИОСКОПУ У ОВОЈ ГОДИНИ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нову, 2026. годину биоскоп Центра за културу започиње филмом Југо Флорида редитеља Владимира Тагића, који ће бити приказан 20. и 21. јануара са почетком у 19 часова.

Цијена улазнице је 3 еура.

Пројекцију овог филма  који је већ освојио публику широм региона, а чија биоскопска дистрибуција у нашој земљи започиње 17. јануара ове године, берански Центар за културу  реализује  у сарадњи са Мрежом коноприказивача Црне Горе.

Ријеч је о топлој причи с дозом хумора, о генерацији која је одрастала деведесетих и која се  данас суочава с временом у којем су блискост и разумијевање постали ријетке вриједности. Тагићев дебитантски филм, на суптилан начин спаја генерацијске разлике, тишине и неизговорене емоције.

Усамљени Зоран, кога игра Андрија Кузмановић, има веома одговоран посао: на мониторима у режији ријалити програма гледа учеснике како спавају. Ову ”узбудљиву” свакодневицу промјене изненадне животне околности, које га поново повежу са отуђеним оцем и поведу на емотивно, посљедње заједничко путовање…

Поред Андрије Кузмановића у филму играју Никола Пејаковић, Хана Селимовић, Сњежана Синовчић– Шишков, Јана Милосављевић, Јована Стојиљковић, Бојана Стојковић

Share.

About Author

Leave A Reply