FUDBAL: PORAZI BERANSKIH KLUBOVA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Loš dan za beranske fudbalere. Fudbalski klub „Berane“ pretrpio je poraz od „fenjeraša“, ekipe Drezge, rezultatom 2:1 (1:1). Istim rezultatom kadete OFK „Berane“ savladali su vršnjaci OFK „Titograd“.

Jedini gol za FK „Berane“ na gostovanju u Spužu postigao je Žarko Vilotijević, u 43. minutu. Strijelci za domaće bili su Shiden Nakazawa i Balša Bogićević, u 15. i 63. minutu.

U 26. kolu Amplitudo Druge crnogorske lige, Arsenal je u Bijelom Polju igrao sa Jedinstvom neriješeno 1:1. Remi tivatskog tima iskoristio je Mornar, koji je pobjedom u Baru protiv Bokelja 2:1 zaostatak za liderom smanjio na bod.

Igalo i Kom igrali su 0:0, dok je Ibar u Rožajama savladao Grbalj 3:2.

Arsenal je vodeći na tabeli sa 53 boda. Drugoplasirani Mornar osvojio je 52, dok treće mjesto zauzima Igalo sa 47 bodova. Berane je šesto sa 31 bodom i utakmicom manje.

Derbi osmog kola Kadetske lige Crne Gore, ujedno i meč za prvo mjesto na tabeli, između OFK “Berane” i OFK “Titograd”, pripao je gostima iz glavnog grada.

Podgoričani su do prvog vođstva stigli u osmom minutu preko Marka Tadića. Na 1:1 izjednačio je Riad Bralić, da bi za konačnih 1:2 i drugi poraz Beranaca u nizu pogodio igrač gostiju Damjan Dragović, u 75. minutu.

U ostalim utakmicama ovog kola postignuti su sljedeći rezultati:

• Podgorica 4-1 Iskra
  • Budućnost 3-0 Kom
  • Sutjeska-Zeta
  • Budva 3-1 Drezga

OFK “Titograd” i OFK “Berane” su nakon dvoboja na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Beranama zamijenili mjesta na tabeli. Podgoričani su prvi sa 19 bodova, dok su naši momci drugi sa bodom zaostatka. “Budućnost” je treća sa 17, a “Podgorica” četvrta sa 12 bodova.