Dobrašinoviću pritvor do 30 dana zbog podizanja spomenika Pavlu Đurišiću

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sudija za istragu Osnovnog suda u Beranama, Ivan Dosljak, odredio je danas pritvor protiv osumnjičenog Vijadina Dobrašinovića iz Berana, zbog postojanja osnovane sumnje da je učinio krivično djelo povreda i nedozvoljeno podizanje spomen-obilježja u saizvršilaštvu iz člana 411, u vezi sa članom 23. Krivičnog zakonika Crne Gore.

Prema navodima iz rješenja, postoji osnovana sumnja da je osumnjičeni, dana 07.08.2025. godine, u ranim jutarnjim časovima, u selu Gornje Zaostro, opština Berane, sposoban da shvati značaj svog djela i upravlja svojim postupcima, i svjestan zabranjenosti svog djela, čije je izvršenje htio, zajedno sa NN licima, podigao spomen-obilježje Pavlu Đurišiću, čije podizanje nije dozvoljeno.

Pritvor je određen zbog postojanja okolnosti koje ukazuju na opasnost od uticaja na lice koje je potrebno saslušati u svojstvu svjedoka D.Š. – koje ima bliske porodične veze sa osumnjičenim, kao i na za sada nepoznate saučesnike, čiji identitet i uloga u dosadašnjem toku postupka još nisu utvrđeni.

Prema navodima Osnovnog državnog tužilaštva u Beranama, u toku je analiza snimaka događaja od strane službenika Uprave policije, koji rade na utvrđivanju identiteta, odnosno identifikaciji svih lica koja su učestvovala u predmetnom događaju

„Javnost će biti blagovremeno obaviještena o daljem toku postupka i preduzetim radnjama“, saopšteno je na kraju saopštenja Osnovnog suda u Beranama.

Share.

About Author

Leave A Reply