DAMJAN ĆULAFIĆ: GODIŠNJICA STRADANJA OPOMENA I PODSJETNIK

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera u Vladi Crne Gore, Damjan Ćulafić, prisustvovao je svetoj arhijerejskoj liturgiji kojom je, danas, načalstvovao partijarh srpski Porfirije, u Velici, a povodom 80. godišnjice od genocida koji je nad pravoslavnim stanovništvom Velike i Gornjeg Polimlja izvršen 28. jula 1944. godine.

Ministar Ćulafić se, tom prilikom, poklonio spomeniku podignutom u slavu žrtvama veličkog pokolja istakavši značaj sjećanja na nevino stradale, a njegovo obraćanje prenosimo integralno:

„Osamdeset godina od pokolja nad Veličanima i ostalim Gornjepolimljanima, okuplja nas i opominje da je ljudski život najveća vrijednost.“

Ministar je podsjetio da i država Crna Gora ima određene obaveze prema ovom mjestu, ali i prema Pivi, i da te obaveze treba u što skorije vrijeme da realizuje.

„Istovremeno, dolazak ovdje nas podsjeća na dužnosti, koje smo, kao država, preuzeli Rezolucijom o Pivi i Velici, a, prije svega, da se izgradi memorijalni centar u Velici, ali i da nastavni programi počnu da njeguju kulturu sjećanja na ovaj zločin“, što do sada, dodaje ministar Ćulafić, nije slučaj.

Ministar je istakao značaj sjećanja kao osnove da se nikada i ništa slično, nikome, ne ponovi.

Share.

About Author

Leave A Reply