Sekretarijat za komunalno-stambene poslove, saobraćaj i zaštitu životne sredine poziva građane da se u subotu 23. marta u periodu od 20:30 – 21:30 sati priključe akciji „Sat za planetu“ i isključe svijetla u svojim stanovima i kućama, čime će poslati snažnu poruku da je priroda vrijedna borbe za njeno očuvanje, ali i skrenuti pažnja na probleme u sredini u kojoj živimo.
Učešće u akciji će uzeti Opština Berane gašenjem rasvjete ispred zgrade Opštine Berane i Kuće Vojvode Gavra Vukovića.
Ovogodišnja tema je „Ujedinjavanje za naš zajednički dom“. Tema naglašava važnost preduzimanja hitnih akcija za rješavanje važnih pitanja životne sredine i obezbjeđivanje održive budućnosti za naš zajednički dom.