ZARADE I PENZIJE NEĆE BITI SMANJENE

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zarade zaposlenih u javnom sektoru neće biti smanjivane, dok će se penzije i dalje usklađivati, saopšteno je iz Ministarstva finansija u kojem su počele pripreme za koncipiranje budžeta za narednu godinu.

“Ministarstvo nije planiralo izmjenu Zakona o zaradama zaposlenih u javnom sektoru, u dijelu smanjenja koeficijenata, odnosno zarada”, rekli su predstavnici tog Vladinog resora.

Oni su dodali da se ne planiraju ni korekcije penzija.

“Penzije takođe neće biti smanjivane, već će nastaviti da se usklađuju shodno definisanoj formuli. Zakonom o budžetu su planirana sredstva za redovnu isplatu penzija i navedeno usklađivanje, što će biti praksa i u narednom periodu”, objasnili su iz ministarstva.

Prema podacima Ministarstva javne uprave, koji su polazna osnova u Planu optimizacije, u javnom sektoru je ukupno zaposleno 51,48 hiljada – na centralnom nivou 39,31 hiljadu, a u opštinama 12,17 hiljada.

Na osnovu podataka iz Plana optimizacije, ukupan broj zaposlenih na centralnom nivou na određeno vrijeme je 3,96 hiljada, a po osnovu drugih oblika angažovanja 674 ili ukupno 4,64 hiljade građana.

Share.

About Author

Leave A Reply