Ministar zdravlja Dragoslav Šćekić uputio je čestitku povodom dana Negoševog rođenja.
“Данас се обиљежава дан Његошевог рођења, Његошев дан – црногорски дан културе, чиме је великан наше историје добио посебно мјесто.Његош је био владика и поглавар Црне Горе. Један је од највећих пјесника и филозофа са ових простора.”Митрополит црногорски, скендеријски и приморски”, како се потписивао, настојао је да у Црној Гори успостави закон и поредак, укине старе међуплеменске мрзости – крвну освету и четовања ради пљачке. Борио се да разбије дотадашњу племенску самовољу. Увео је редовне порезе и мноштво нових закона, а оформио је и војску.Његова књижевна дјела дио су европске, али и свјетске културе и цивилизације. Његова дјела изучавају се на европским универзитетима. Његош је говорио да је у “Горском вијенцу” “изнио црногорске обичаје, њихов начин мишљења и говора, њихов карактер, те се виде као у огледалу”. “Горски вијенац” је историјско дјело које се и данас са поносом изучава, а преведен је на бројне свјетске језике.Данас се са поносом сјећамо његових подвига и дјела, које су оставиле велики печат на наше друштво.“Благо оном ко довијека живи, имао се рашта и родити”Срећан нам Његошев дан.” stoji u čestitki Šćekića.