IJZ: ZA OPTIMALNO ZDRAVLJE POTREBNO MNOGO VIŠE OD PUKOG PREŽIVLJAVANJA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nakon tvrdnji Monstat-a da je samcu u Crnoj Gori potrebno 2,06 eura da se prehrani, a da je minimalni dnevni unos kalorija u iznosu od 2211 kcal i navoda da je u određivanju broja kalorija učestvovao i Institut za javno zdravlje, regovali su iz ove institucije.

“Zloupotrebom informacije o kalorijskoj vrijednosti minimalne potrošačke korpe stanovništvo je steklo pogrešan utisak da “Institut za javno zdravlje preporučuje dnevni unos hrane u iznosu od 2 eura po pojedincu”,  što je neistina. Istina je da je za optimalno zdravlje potrebno mnogo više od pukog preživljavanja, što pored pravilne i optimalne ishrane kako u  kvalitativnom, tako i u kavntitativnom smislu, podrazumijeva još i higijensko stanovanje i adekvatnu sanitaciju na čemu će Institut za javno zdravlje u narednom periodu još intenzivnije raditi i insistirati kod svih elemenata društva”, saopštavaju oni.

Kako tvrde u Institutu, prema definiciji Svjetske zdravstvene organizacije zdravlje nije samo odsustvo bolesti i nesposobnosti već stanje potpunog fizičkog, mentalnog i socijalnog blagostanja.

 

Share.

About Author

Leave A Reply