FUDBALSKI PREGLED VIKENDA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Utakmice pretposljednjeg kola Amplitudo 2.CFL i Kadetske Lige Crne Gore odigrane su ovog vikenda. U Drugoj ligi skoro sve je poznato, osim ko je drugi učesnik baraža za popunu Telekom 1.CFL i ko ostaje u ligi. Nakon 17. kola plej-ofa Kadetske lige OFK “Berane” je ispao iz trke za titulu, koju su ostali da vode OFK Titograd i Budućnost.

Fudbaleri Berana su u 35. rundi prvenstva, ubjedljivo savladali fenjeraša – Drezgu sa 4:1 (3:0) i potvrdili ono što se znalo, a to je da ostaju u istom društvu kao i ove sezone.

Dva gola za Berane postigao je Nikola Globarević u 30. i 70. minutu, a po jednom su mrežu gostiju zatresli Žarko Vilotijević u 22. i Srđan Bošković u 40. minutu.

Jedini pogodak za tim iz Pipera, koji se oprostio od Druge lige, postigao je Balša Bulatović u 47. minutu.

Beranci su, kada je bilo najpotrebnije, počeli da igraju dobro i u seriji su od tri pobjede. Nikola Globarević je na posljednje dvije utakmice postigao po dva gola, pa se osamio na vrhu liste strijelaca sa 15 pogodaka.

Rezultati ostalih utakmica 35. kola:

• Arsenal – Jedinstvo 1:0
  • Kom – Igalo 2:5
  • Grbalj – Ibar 2:0
  • Bokelj – Mornar 2:1

Berane je trenutno šestoplasirano na tabeli sa 44 boda. Za opstanak u ligi vodi se borba između Grblja i Ibra. Ekipa sa primorja je na sigurnom sa 39 bodova, dok su Rožajci u zoni ispadanja sa bodom manje u odnosu na njih.

U posljednjem kolu, 25. maja, ovogodišnji šampion i novi prvoligaš Mornar će biti domaćin Beranama.

OFK “Berane” i OFK “Titograd”, odigrali su u Podgorici utakmicu sezone, koja je Berance izbacila iz trke za prvaka Kadetske lige Crne Gore, u kojoj je pored pobjedničkog tima ostala još Budućnost.

Titograd je u ovom meču slavio sa 2:1 (1:1) i kolo prije kraja sezone pobjegao Berancima na nedostižna četiri boda.

Gol za Berane postigao je Marko Jukić u 24. minutu, a dvostruki strijelac za domaći tim bio je Andrija Skrobanović u šestom i 77. minutu.

Budućnost je u ovom kolu savladala Kom u gostima sa 0:1 i ostala na bod zaostatka za liderom – OFK Titogradom. Zeta je slavila protiv Sutjeske 2:0, Iskra je poražena od Podgorice 3:6, dok su Drezga i Budva igrali neriješeno 1:1.

OFK Berane će u posljednjem kolu, 29. maja, ugostiti Iskru, dok će direktni susret Budućnosti i OFK Titograda odrediti novog šampiona Kadetske lige Crne Gore.