BERANE DOBILO NOVU SPORTSKU DVORANU

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Predsjednik opštine Berane Dragoslav Šćekić i ministar sporta Nikola Janović danas su svečano otvorili novu Sportsku dvoranu.

Predsjednik Šćekić je kazao  da se danas, na Dan opštine, za naš grad ispunjava stara želja, da imamo hram sporta dostojan naših Berana.

“Konačno imamo svoju višenamjensku sportsku dvoranu. Zadovoljan sam što još jedan novoizgrađeni objekat ostavljamo u trajno vlasništvo građanima, posebno nekim “novim klincima”, koji će zauzvrat, u znak zahvalnosti, prenositi sportsku slavu našeg grada i Crne Gore”, naglasio je Ščekić.

On je dodao da je u sportskom kompleksu, u planu izgradnja još sportskih objekata, koji će biti završeni u dogledno vrijeme. 

Ministar Janović je istakao da je i ova kapitalna investicija, potvrda vladine vizije da iz godine u godinu gradimo sportsku infrastrukturu, koja će biti u funkciji razvoja crnogorskog sporta.

“Želim da odam priznanje  svima onima koji su u Sportsku dvoranu, koju danas otvaramo, ugradili entuzijazam, želju i volju, da grad Berane dobije mjesto koje će doprinijeti, ne samo popularizaciji i promociji sporta i zdravih stilova života među građanima, naročito onim najmlađima, već će pozitivno uticati na razvoj sportskog entuzijazma”, kazao je Janović dodajući da će sportska hala umnogome izmijeniti lice sjevera Crne Gore, jer će putevi međunarodnih i domaćih rukometnih, košarkaških i odbojkaških takmičenja, ubuduće voditi u Berane.

Dobrodošlicu svim sadašnjim i budućim sportistima, kao i ljubiteljima sporta, u novu Sportsku halu poželio je direktor Sportskog centra Goran Zonjić.

U umjetničkom dijelu programa nastupila je jedina ženska klapa sa sjevera Crne Gore, “O’dive bell canto”.

Nova Sportska dvorana nalazi se u Đačkoj ulici, u okviru  sportsko – rekreativnog kompleksa, u neposrednoj blizini Gradskog stadiona.

Share.

About Author

Leave A Reply