Aneks nekadašnjeg Doma zdravlja, (do nedavno Dom učenika), već duže vrijeme kao da nema vlasnika. Ružan i tužan izgled objekta, u kojem su berancima decenijama pružane zdravstvene usluge, danas prolaznicima bode oči. Nekada je prostor ispred objekta obilovao zelenilom, a uz ogradu duž ulice, nadvijali se veliki bagremovi od čijih bijelih cvjetova bi se okolo širio miris. Bagremovi su sada posječeni, ograda propala, a dvorište „podivljalo“. Ostalo je par stabala, koliko da podsjete na te bolje dane. Nažalost, aneks je izgleda prepušten vandalima i propadanju. Sva vrata sa kasama su nestala, a ko zna kako je unutra. Kao da je Alajbegova slama. A u zgradi nekadašnjeg Doma zdravlja, pamte to naši stariji sugrađani, bile su smještene hitna, hirurška, opšta medicina i na spratu zubne ordinacije. U Aneksu, o kojem je riječ, pružane su i druge zdravstvene usluge. Novo vrijeme, donijelo je i nove, čini se bolje uslove zdravstvenih usluga, ali je pažnja prema aneksu svakako izostala.
Bez sumnje, postoji način da se i ovaj objekat iskoristi za nešto korisno. Najgore je ovako, prepustiti ga nebrizi i propadanju pa šta bude.
Raško Ličina
BEZ SAGLASNOSTI REDAKCIJE ZABRANJENO JE PREUZIMANJE SADRŽAJA SA WEB PORTALA RADIJA BERANE