AK LIM: NOVI REKORD I OSAM MEDALJA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na 27. pojedinačnom i 6. ekipnom prvenstvu Crne Gore za mlađe juniore, članovi Atletskog kluba “Lim” osvojili su osam medalja, od toga tri zlatne i pet srebrnih.

Ognjen Marsenić, osvojio je dva zlata u trkama na 100 i 200 metara, s tim da je na 200 metara postavio novi  rekord Crne Gore za pionire (23,33).

Novi rekord Ognjena Marsenića

Zlatnim odličjem okitila se i Maša Bubanja u trci na 200 metara. Srebrna je bila u trkama na 100 i 100 metara sa preponama.

Ognjen Marsenić osvojio je srebrne medalje na 400 metara i u troskoku, kao i Lazar Živković na 800 metara.

Nastupe u disciplinama skok u vis, troskok i skok u dalj, Stefan Joksimović završio je kao četvoroplasirani.

Peto i šesto mjesto u bacanju kugle pripalo je Lazaru Živkoviću i Nemanji Đurišiću. Živković je bio šesti u disciplini bacanje koplja, a Luna Zečević sedmoplasirana i osmoplasirana u skoku u dalj i u vis.

U bacanju diska Nemanja Đurišić i Lazar Živković zauzeli su osmo i deveto mjesto.

Na prvenstvu, koje je tokom protekla dva dana, održano na Gradskom stadionu u Beranama, mlađi juniori Lima ekipno su osvojili drugo mjesto, dok su juniorke bile pete.

Organizatori 27. pojedinačnog i 6. ekipnog prvenstva Crne Gore za mlađe juniore su Atletski savez Crne Gore i Atletski klub “Lim”.