U organizaciji Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera danas je u glavnoj gradskoj ulici u Beranama održana ekološka akcija zamjene plastičnih boca i limenki za sadnice.
Za ovu akciju vladalo je veliko interesovanje gradjana tako da je za vrlo kratko vrijeme prikupljeno preko 2000 plastičnih boca i podijeljeno preko 200 sadnica. Akciji su prisustvovali Damjan Ćulafić, Ministar Ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Crne Gore i potpredsjednik Opštine Berane. Božo Premović.
Ministar Ćulafić je naglasio da će pomenuta akcija osim u Podgorici i Beranama, takođe biti održana u Nikšiću, a nakon toga u svim ostalim opštinama u Crnoj Gori.




