Problem koji godinama opterećuje svakodnevni život i povećava
saobraćajne gužve u Beranama je nedostatak parking prostora, zato će to
biti jedan od naših prioriteta kada preuzmemo odgovornost za vođenje
opštine, a naš plan pored novih parking mjesta u centru grada uključuje
i uvođenje savremenih, pametnih sistema za praćenje dostupnosti
parkiranja, saopštio je Irvin Šabotić, kandidat na listi „Evropski savez
– SD, SDP, LP i građani – Da i tebi svane, BERANE”.
„Na taj način ćemo omogućiti građanima da brže i lakše pronađu slobodno
parking mjesto, čime ćemo smanjiti gužve i uštedjeti njihovo vrijeme”,
rekao je Šabotić.
On je dodao da je nedostatak adekvatnih parking prostora, posebno
izražen u užem centru grada, naročito u ulici 8. crnogorske brigade,
gdje se nalazi veliki broj stambenih zgrada.
„Naš plan je i planiranje i realizacija projekata izgradnje modernih
parking garaža, kroz urbanističke planove, tako što ćemo
obavezati investitore koji planirju gradnju stambeno-poslovnih objekata
u užem centru grada, da izgrade parking garaže i parking mjesta”,
istakao je Šabotić.
On je naveo da u Evropskom savezu smatraju da savremeni i dobro
organizovani sistem parkiranja nije luksuz, već osnovna potreba za
moderan grad poput Berana.
„Naš cilj je da unaprijedimo kvalitet života svih građana, istovremeno
podižući nivo funkcionalnosti našeg saobraćajnog sistema. Zato nam dajte
šansu da realizujemo naše planove tako što ćete na izborima 8. decembra
zaokružiti broj 7 i podržati Evropski savez”, zaključio je Šabotić u saopštenju ove koalicije.