“ŠLAUFIJADA” ULJEPŠALA VIKEND U BERANAMA (foto)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tradicionalna ljetnja manifestacija pod nazivom „Šlaufijada“ okupila je i ove godine u Beranama veliki broj tamkičara i drugih zaljubljenika u rijeku Lim.

Kao i obično najviše pažnje je izazvala trka talasima ove rijeke na gumenim šlaufima, na potezu od motela „Buče“ do gradskog mosta kod hotela „Berane“.

Manifestaciju „Šlaufijada“ pratili su i drugi takmičarsko zabavni sadržaji koji su se odvijali u gradskom parku pored Lima, kao što je takmičenje u pravljenju najbolje riblje čorbe i najboljeg pasulja.

Organizatori „Šlaufijade“ je Turistička organizacija Berane. Direktor TOB Ivan Radević naglasio je da i ovogodišnja šlaufijada pokazuje da rijeka Lim povezuje dobre ljude i da ova manifestacija upotpunjuje „Beransko kulturno ljeto“.

“Možemo reći da smo više nego zadovoljni i odzivom takmičara i odzivom građana i turista koji borave u Beranama i zbog kojih i priređujemo i održavamo ovu tradicionalnu manifestaciju. Ova atmosfera, uz svirku uživo, riblju čorbu, pasulj i obavezno točeno pivo i ovakva posjeta govori vam više od svega što bih ja još mogao reći” – kazao je Radević.

Popularna “Šlaufijada”, kao tada jedintvena manifestacija, ustanovljena je spontano još prije skoro četiri decenije. Daleke 1977. godine osmislila je grupa tadašnjih omladinaca, da bi kasnije po uzoru na Berane trke šlaufima bile organozovane i u drugim gradovima bivše SFRJ – Mostaru, Banja Luci, Vrbasu.

„Šlaufijadu“ po pravilu prati mnogo ljubitelja sportova na vodi, Beranaca i gostiju koji u ljetnjim mjesecima u velikom broju borave u našem gradu.

T. S.

BEZ SAGLASNOSTI REDAKCIJE ZABRANJENO JE PREUZIMANJE SADRŽAJA SA WEB PORTALA RADIJA BERANE

Share.

About Author

Leave A Reply