PREMINUO ČUVENI BERANSKI HIRURG MILORAD BAKIĆ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Čuveni beranski hirurg, dr Milorad Bakić preminuo je sinoć u 74. godini u Beranama. 

Doktor Bakić je bio pet decenija u medicini i važio je za jednog od najboljih hirurga u Crnoj Gori i šire. Skoro čitav svoj  radni vijek proveo je radeći u beranskoj bolnici.

Rođen je u Zabrđu 1947. godine. Osnovnu školu je završio u Andrijevici, Gimnaziju u Beranama, a Medicinski fakultet u Beogradu, na kome je završio specjjalizaciju iz opšte hirurgije.

Od 1980. do 1991. godine bio je šef odsjeka Traumatologije hiruškog odjeljenja, a od 1991. do 1998. godine obavljao je dužnost direktora Opšte bolnice u Beranama.

Odlikovan je ordenom rada sa srebrnim znacima, a dobitnik je brojnih plaketa i priznanja.

Godine 1997. dobio je Nagradu 21. jul, najveće priznanje Opštine Berane, a dobitnik je i navećeg priznanja Opštine Andrijevica, Nagrade 17. jul.

Bio je član Predsjedništva društva ljekara Crne Gore i predsjednik Komisije za etička i pravna pitanja Ljekarske komore Crne Gore.

Više puta je biran za poslanika Skupštine Crne Gore, a bio je i poslanik u Saveznoj skupštini. Bio je potpredsjednik Socijalističke narodne partije.

Doktor Bakić je ostao posvećen liječenju građana i nakon penzionisanja. Bio je na čelu tima ljekara koji su uspješno obavili pet operacija na srcu i spasili četiri života. O ovim podvizima pisali su domaći i mediji u regionu.

Ugledni doktor je bio učenik nadaleko čuvenog dr Branka Zogovića.

Supruga Mira je ljekar pedijatar, ćerka Ivana takođe ljekar, a kćerka Jelena profesor.

Doktor Milorad Bakić biće sahranjen danas u 14.00 časova na groblju u selu Zabrđe u Andrijevici.

Share.

About Author

Leave A Reply