Atletičari Berana osvojili su dvije medalje, po jednu zlatnu i srebrnu, na 56. MOSI „Sokolac 2019“. Filip Ištvanović, okitio se zlatom u trci na 100 metara, dok je Marija Živković, bila srebrna na 400 metara.
Filip, koji je dvostruki šampion atletskog mitinga u Beranama, danas je 100 metara istrčao za 10,93 sekundi, što mu je drugi najbolji rezultat u karijeri.
„Vjerujem da ću učestvovati i na ovogodišnjem mitingu u Beranama. Volim da dođem u Berane, jer sam uvijek lijepo dočekan i prijatno se osjećam“, kazao je Ištvanović.
U trci na 400 metara naš grad predstavljao je i talentovani Ognjen Marsenić, koji je ovu distancu prešao za 11,59 s.
Marija Živković, ove godine šesti put učestvuje na MOSI i do sada je osvojila pet medalja.
„Povreda mi nije omela da dođem do srebrne medalje. Nadam se da ću se oporaviti do zimske sezone, kada ću pokušati da oborim rekord u dvorani na 800 metara. Za ovo takmičenje sam se pripremala mjesec i po dana i zadovoljna sam osvojenim drugim mjestom na 400 i petim na 800 metara“, istakla je Marija.

Ona je naglasila da joj ovo odličje mnogo znači, obzirom da svake godine stiče nova iskustva i nada se da će u budućnosti postizati bolje rezultate.
Drugog dana MOSI takmičili su se i atletičari/ke Maša Bubanja, Nevena Dobrašinović i Lazar Živković.
Andrija Turčinović
BEZ SAGLASNOSTI REDAKCIJE ZABRANJENO JE PREUZIMANJE SADRŽAJA SA WEB PORTALA RADIJA BERANE