FUDBAL: BERANCI SAVLADALI LIDERA PRVENSTVA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fubaleri Berana su, u derbiju 13. kola Amplitudo 2.CFL, na svom terenu, rezultatom 2:1 (1:1), savladali ekipu Koma, koja je u ovaj susret ušla sa liderske pozicije.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta neizvjesno. Dugo su oba tima odmjeravala snage, tačnije do 14-og minuta, kada su domaćini zaprijetili preko Žarka Vilotijevića. Kom je tri minuta kasnije imao izglednu priliku za postizanje gola, ali je lopta, koju je uputio Božidar Đukić, završila pored gola Eldina Bećića.

U 20. minutu mrežu Berana je zatresao Miloš Radulović, a sudija je poništio gol zbog ofsajda. Beranci su nakon toga uglavnom napadali preko Nikole Globarevića, koji u 25. minutu nije uspio da savlada golmana gostiju Marka Novovića.

Fudbaler Berana, Pavle Čujović je u 31. minutu uputio loptu ka Nikoli Globareviću, koju su gostujući igrači izbacili u korner, koji je izveo Žarko Vilotijević. Njegova lopta je preskočila visokog Momčila Dulovića i “legla” na nogu Miloša Šćekića, koji je pogodio za prednost Berana 1:0 (32. min).

Domaćini su nakon postignutog gola nastavili sa ofanzivnom igrom. Njihov loš pas na sredini terena, u 39. minutu, presjekli su Podgoričani, lopta je došla do Vula Vujačića, koji je poravnao rezultat na 1:1.

U drugom poluvremenu ekipe su se smjenjivale u napadima. Vidjeli smo nekoliko dobrih prilika na obje strane, a najbolju je oko 60-og minuta imao Nikola Globarević, čiji je šut završio pored gola. Treba istaći i dobru priliku Vula Vujačića u 70. minutu, nakon koje je sedam minuta kasnije Nikola Globarević postigao gol za pobjedu Berana nad favorizovanim gostima.

U ostalim utakmica 13. kola postignuti su sljedeći rezultati:

• Grbalj 1-1 Jedinstvo
  • Bokelj 3-2 Arsenal
  • Mornar 0-0 Igalo
  • Drezga 3-0 Ibar

Na tabeli Amplitudo 2.CFL, fudbaleri Berana zauzimaju petu poziciju sa 19 osvojenih bodova. Iznad njih je Igalo sa 21 bodom, Mornar je treći sa 24, dok prvo mjesto dijele Kom i Arsenal sa po 29 bodova.

Beranci u narednom kolu, 4. novembra, idu na megdan Arsenalu, u Tivtu.