U galeriji Nikola i Uglješa Popović sinoć je otvorena izložba slika “Između zemlje i neba”, autora Milorada – Piža Jovančevića.
Izložba obuhvata slike koje prikazuju dinamične prizore u pokretu, a sam naziv izložbe sugeriše istraživanje prostora između stvarnog (zemlje) i apstraktnog (neba), odnosno stanja između svakodnevice i uzvišenosti, što može reflektovati i unutrašnje stanje čovjeka u pokretu, izazovu i prevazilaženju granica.
Na otvaranju izložbe govorili su docent doktor Marija Vešović, generalni direktor Direktorata za mlade i saradnju sa NVO u Ministarstvu sporta i mladih Darko Stojanović i direktorica Polimskog muzeja Violeta Folić.

Milorad – Pižo Jovančević, rođen je u Beranama 1959. godine. Osnovnu školu i Gimnaziju ,,Panto Mališić“ pohađao je u Ivangradu. Završio je Visoku turističku školu.
Njegov talenat za slikanje otkrio je prof. Danilo Dašo Otović, u osnovnoj školi. Tada, zajedno sa još četiri učenika pobjeđuje na saboru Vuka Karadžića u Tršiću.
Počeo je da se bavi slikarstvom u ranoj mladosti a sada se posle duže pauze ponovo vraća slikarstvu i slika razne motive: pejzaže, mrtvu prirodu, motive starih gradova.