Obrazovni centar E&T, koji се bavi образовањем дјеце и омладине, učestvovao je na Međunarodnom takmičenju iz engleskog jezika- Hippo Olympaid, u Lido di Jezolu u Italiji, gdje se tradicionalno održava Evropsko finale zemalja ne-engleskog govornog područja.
Naš grad i državu u evropskom finalu Hippo olimpijade, predstavljale su Emilia Jašović, Anđela Živković i Tara Damjanović , polaznice ovog obrazovnog centra.
Ove godine na takmičenju je učestvovalo oko 87 700 takmičara, a Berane je imalo tri predstavnice u različitim kategorijama, u zavisnosti od uzrasta.
U kategoriji Hipo 1 takmičila se Emilia Jašović, u kategoriji Hipo 3 Anđela Živković, a u kategoriji Hipo 4 Tara Damjanović, koja je osvojila treće mjesto na ovom prestižnom takmičenju.
“Ove talentovane djevojčice su dokazale da ne zaostaju u odnosu na vršnjake iz bilo koje Evropske zemlje, već naprotiv. Pokazale su se divnim ambasadorima prije svega našeg grada, a onda naravno i države”, istakla je ispred tima Obrazovnog centra E&T, Saveta Čukić Laban.
Образовни центар „Е&Т“ окупља око 200 дјеце, од 3 до 19 годинa и има тим од десетак професора engleskog, njemačkog i španskog језика.
U njemu se спроводе разне креативне, dramske i припремне радионице за полагање mеђународно признатих испита, играонице, пратећи програми школском програму i sl.
Образовни центар „Е&Т“ је препознат i у иностранству кроз разне активности i припрему полазника за међународно признате испите Cambridge, Pearson, Gatehouse, за различите узрасте. За најмлађе три нивоа, а затим и за старије А2, Б1, Б2 и Ц1 (са дипломама Б2 и Ц1 полазници имају могућност да студирају, а и раде, у иностранству нa енлеском језику).
Slađana Cimbaljević

