Beranski imam efendija Rahim Muratović uputio je iskrene čestitke povodom Vaskrsa episkopu Budimljansko nikšićkom Metodiju, sveštenstvu SPC i svim pravoslavnim vjernicima u Beranama.
“Vama, sveštenstvu i svim pravoslavnim vjernicima upućujem čestitke povodom pravoslavnog blagdana Vaskrsa, želeći da ga provedete u sreći i blagostanju.Praznici su uvijek dobra prilika da jedni drugima ukažemo poštovanje i uvažavanje, približimo se jedni drugima i u sebi oživotvorimo ono dobro ljudsko koje nosimo u svojim srcima. Molim dragog Boga da u nama još više raspiri taj duh, jer samo tako će nam život cvjetati i davati dobre plodove, a ljudi živjeti u miru i sreći jedni sa drugima. Uz molitve Uzvišenom da nam podari mir i blagostanje, primite moje najiskrenije čestitke ovim radosnim povodom za Vas i Vaše vjernike” kaže se u čestitki imama Miratovića episkopu Metodiju, sveštenstvu SPC i svim pravoslavnim vjernicima u Beranama.