NOVIM VODOVODOM POBOLJŠANO VODOSNABDIJEVANJE NA POLICI

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Završetkom radova na izgradnji vodovoda u MZ Polica značajno će biti poboljšana vodovodna mreža, ali za konačno rješavanje problema u vodosnabdijevanju u najvećem beranskom selu biće potrebno da se odvoji vodovod koji dijele sa susjednim selom Dapsiće.

” Trenutno su u završnoj fazi radovi na izgradnji vodovoda u dužini do 210m, u okviru kojeg će biti izgrađene i dvije prekidne komore, u selima Tmušići i Zagrađe. Planirano je da se 300m vodoizvorišta obezbijedi betonskim stubovima i bodljikavom žicom. Sa završetkom ovih radova pokrićemo novom mrežom Gornje Zagrađe i Tmušiće, što će u velikoj mjeri riješiti pitanje vodosnabdijevanja. Ipak, tek kada se odvoji vodovod za Policu od vodovoda za Dapsiće po nekom adekvatnom principu, moći ćemo da smatramo da smo riješili taj problem” rekao je za Radio Berane predsjednik MZ Polica Boban Veljić.

Veljić, koji je funkciju predsjednika te mjesne zajednice, druge po veličini u Crnoj Gori, preuzeo nedavno i u saradnji Savjetom inicirao da se radovi na tom dijelu vodovoda intenziviraju, jer je ljeti problem sa nedostatkom vode najizraženiji.

“Radovi na vodovodnoj mreži započeti su ranije, a kako je planirano pojačanje treba da poboljša protok vode do 8l/s. Ranije smo ljeti imali najveći problem, slab pritisak i nestašica vode, nadamo se da ćemo ovim radovima pojačati mrežu kako bi smo obezbijedili da u svim poličkim selima ima vode. U narednom periodu biće izvođeni radovi na Mečjoj ravni i na taj način obuhvatićemo sva područja na Polici. Moramo riješiti i problem divljih priključaka, kojih je trenutno zaista puno” objasnio je on i dodao da se mora vršiti bolja kontrola priključivanja na vodovodnu mrežu.

Prema njegovim riječima ukupna za izgradnju vodovoda na Polici obezbijeđeno je 60 hiljada eura, od čega je Opština Berane izdvojila 25 hiljada, a Ministarstvo poljoprivrede i ruralnog razvoja 35 hiljada evra.

Milena Bubanja Obradović

BEZ SAGLASNOSTI REDAKCIJE ZABRANJENO JE PREUZIMANJE SADRŽAJA SA WEB PORTALA RADIJA BERANE

Share.

About Author

Leave A Reply