U KOMŠIJSKOM DERBIJU JEDINSTVO SLAVILO PROTIV BERANA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

U 29. kolu Amplitudo druge crnogorske fudbalske lige, Berane je u komšijskom derbiju, na svom stadionu, poraženo od Jedinstva, minimalnim rezultatom 1:0 (1:0).

Pobjednika je odlučio autogol Lazara Đekovića u 44. minutu.

Beranci su imali nekoliko dobrih prilika u drugom poluvremenu, od kojih je najbolju imao Vuk Vulević, oko 50. minuta. Domaći fudbaleri su pola sata kasnije od sudije Dejana Markovića tražili da svira penal, jer su smatrali da je jedan gostujući igrač rukom odbranio odličan šut Marka Nedića.

Fudbaleri tivatskog Arsenala i Mornara iz Bara ostvarili su pobjede, dok su Igalo i Kom upisali poraze u ovom kolu.

Vodeći Arsenal pobijedio je u Spužu ekipu Drezge 1:0 i 18. trijumfom zadržao čelnu poziciju na tabeli.

Mornar je u Baru savladao Kom 4:0 i 17. pobjedom nastavio trku za prvo mjesto sa Arsenalom.

Igalo je u Rožajama poraženo od Ibra sa 2:1. Ubjedjiv je bio Bokelj, koji je u Kotoru slavio protiv Grblja 3:0.

Arsenal je vodeći na tabeli sa 60 bodova. Drugoplasirani Mornar osvojio je 59, treće mjesto zauzima Igalo sa 48, četvrti je Kom sa 45, a peto Jedinstvo sa 40 bodova. Berane na šestoj poziciji ima 33 boda, jedan više od sedmoplasiranog Bokelja.