RUKOMET: BERANE PORAŽENO OD ŠAMPIONA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rukometaši “Berana 1949” poraženi su na svom parketu od najvećeg rivala cetinjskog “Lovćena”, rezultatom 22:33, u utakmici 9. kola Mini lige za prvaka.

“Berane 1949” je imalo prednost na isteku prvog poluvremena – 17:15 (domaćin je vodio i četiri razlike), ali su gosti u nastavku dodali gas i serijom 6:0 poveli 26:18 i rutinski stigli do pobjede.

U drugom meču devetog kola Mini lige za prvaka, Budvanska rivijera će danas, u 16 časova, dočekati Komove.

Lovćen je novi-stari šampion Crne Gore. Kolo prije kraja ima 28 bodova na tabeli. Budvanska rivijera je drugoplasirana sa 20 bodova, Komovi su na trećem mjestu sa 13, četvrto je Berane 1949 sa sedam bodova, dok petoplasirani Partizan ima bod manje.

Rukometna sezona u Crnoj Gori se završava ovog vikenda. U subotu se sastaju Lovćen – Partizan 1949, dok će narednog dana snage odmjeriti Komovi i RK Berane 1949.

Berane 1949 – Lovćen 22:33

BERANE – Sportski centar ,,Berane“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: N. Mitrović i M. Vešović. Sedmerci: Berane 2 (2), Lovćen 2 (2). Isključenja: Berane 12, Lovćen 12 minuta.

BERANE 1949: Lutovac (pet odbrana), Popović (tri odbrane), Bućković, Marsenić 2, Trifunović, Femić 3, Danić, Lekić 5, L. Došljak 3, Čampar 1, D. Došljak, Šćekić, Đurašković 6 (2), Folić, Nišavić, Premović 2.

LOVĆEN: Borilović (pet odbrana), Borozan (osam odbrana), Beloica 3, Perišić 1, Ćorsović 4, Marković 4 (2), Kaluđerović 7, Poje, Pejović 2, Drakulović 4, Božović 1, Mitrović 1, Lakićević, Pravilović, Eraković 6, Bulajić.