OFK “BERANE” SAVLADAO I PRESTIGAO “BUDUĆNOST” NA TABELI

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kadeti OFK Berana su, na svom terenu, u derbiju šampionata, savladali Budućnost, rezultatom 2:1 (1:0), čime su ih prestigli na tabeli i jesenji dio prvenstva završili na drugoj poziciji.

Beranci su prvi došli do vođstva u 11. minutu, kada je gol postigao Luka Bubanja. Mreže su mirovale sve do 79. minuta, kada je prednost domaćih anulirao Balša Barović, da bi u četvrtom minutu sudijske nadoknade Medo Juković, pogodio za novo vođstvo i veliku pobjedu ekipe trenera Bobana Akovića.

“Pokazali smo vrhunsku igru i potpuno nadigrali Budućnost u svim segmentima. Propustili smo četiri ili pet stopostotnih šansi i sa igračem manje u posljednjih 15 minuta došli do velike pobjede. Iako oslabljeni bez povrijeđenih Popovića, Osmajlića i Lončara ostvarili smo veliku pobjedu i uspješno zaokružili jesen. Sve čestitke igračima koji su danas pokazali veliki karakter i borbenost”, istakao je u izjavi za portal Radija Berane, trener Aković.

Ovo je druga pobjeda OFK “Berana” nad ekipom Budućnosti u tekućoj sezoni, pošto su u devetom kolu, u gostima, slavili sa 5:3.

Rezultati ostalih utakmica 18. kola Grupe A Kadetske lige Crne Gore:

• Jezero 1-1 OFK Titograd
  • Grbalj 0-12 Podgorica
  • Kom 3-2 Mornar
  • Zeta 1-1 Sutjeska

Fudbaleri Podgorice su prvi dio sezone završili na prvom mjestu sa 43 boda. OFK “Berane”, na drugoj poziciji, ima šest bodova manje, dok je trećeplasirana Budućnost sa 36 bodova.