AK “LIM” NASTAVIO ŽETVU MEDALJA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na 34. Pojedinačnom prvenstvu Crne Gore za juniore i juniorke, koje je održano proteklog vikenda, na atletskom stadionu SC „Topolica“ u Baru, atletičari Lima osvojili su sedamnaest medalja, od čega 12 zlatnih, dvije srebrne i tri bronzane.

Maša Bubanja osvojila je četiri zlatne medalje na 100 metara, 100 metara sa preponama, 200 metara i u skoku u dalj.

Sa tri zlatne medalje se okitio Stefan Joksimović na 110 i 400 metara sa preponama i u skoku u vis.

Ognjen Marsenić postao je juniorski prvak države na 100 i 200 metara, dok je u troskoku bio bronzani.

U trci na 1500 metara zlato je osvojio Nemanja Đurišić, koji je bio bronzani u trci na 400 metara sa preponama.

Petar Veljić se okitio zlatom na 800 metara, a srebrna medalja otišla je u njegove ruke na 400 metara.

Zlatno odličje pripalo je  muškoj štafeti na 4×400 metara, koju su činili Petar Veljić, Stefan Joksimović, Ognjen Marsenić i Nemanja Đurišić. Ovaj četverac, s tim što je umjesto Nemanje Đurišića nastupio Viktor Kuč, osvojio je srebrnu medalju na 4×100 metara.

Još jednu medalju za AK „Lim“, bronzanu, osvojio je Nemanja Dragović u trci na 800 metara.

U ekipnoj konkurenciji, kod juniora, drugo mjesto pripalo je atletičarima Lima sa 5135 bodova. Prvi je bio Mornar sa 5410, a trećeplasirani Lovćen sa 3087 bodova.

Na takmičenju koje je održano u organizaciji Atletskog saveza Crne Gore, a pod pokroviteljstvom Uprave za sport i mlade Crne Gore, nastupilo je preko 120 atletičara iz atletskih klubova – Lim, Jedinstvo, Mornar, Sanja, Orion, Rudar, Tara, Budućnost, Lovćen, Podgorica i Nikšić.