Koncert Gudačkog kvarteta „Allegria“, koji čine Ana Rašović (violina), Milena Rajković (violina), Ilijana Blagojević – Zvicer (viola) i Lazar Bubanja (violončelo), biće održan u Centru za kulturu, u ponedjeljak, 25. maja, sa početkom u 19 časova.
Na programu su obrade tradicionalnih pjesama sa prostora Balkana, kao što su „Ivanova korita“, „Milica, jedna u majke“, „Svilen konac“ i druge.
Kvartet je osnovan 2015. godine i u svom širokom izvođačkom opusu, izvodi djela klasične i savremene muzike. Kvartet je imao zapažene nastupe širom zemlje. Među brojnim projektima, izdvajaju se koncerti tradicionalnih pjesama širom gradova Crne Gore, gdje je ovaj sastav pokazao umijeće i u ovom izvođačkom žanru.