USSCG predstavila kampanje „Za miran san, socijalni stan“ i „Nije sve na prodaju“

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pod sloganima „Za miran san — socijalni stan“ i „Nije sve na prodaju!“, Unija slobodnih sindikata Crne Gore (USSCG) održala je Javnu tribinu na kojoj je informisala zainteresovane građane o inicijativama koje su pokrenuli.

Pravo na dom ne smije biti privilegija, već osnovno ljudsko pravo koje institucije moraju garantovati, a kako bi to postigli USSCG je pokrenula akciju prikupljanja potpisa za podnošenje zahtjeva Skupštine Crne Gore za raspisivanje referenduma na ovu temu.

Druga kampanja „Nije sve na prodaju“ odnosi se na zahtjev da država ne privatizuje preduzeća već da sačuva većinsko vlasništvo u privrednim subjektima od nacionalnog interesa kao što su Aerodromi Crne Gore, Elektroprenosni sistem, Elektroprivreda Crne Gore, Rudnik uglja AD Pljevlja, Željeznička infrastruktura Crne Gore, itd.

Štand za potpisivanje prijedloga za raspisivanje referenduma bio je postavljen na glavnoj od 10 do 14 časova, a kako su kazali organizatori, veliki broj građana Berana dao je svoj potpis podrške njihovim inicijativama.

Iz USSCG su poručili da će građani koji nisu stigli da potpišu prijedlog to moći da urade i u narednim danima u svojim opštinskim sinidikalnim organizacijama, ali i u kancelariji sindikalne organizacije prosvjete u Beranama.

Organizatori su izrazili zadovoljstvo odzivom i najavili dalji nastavak kampanje, sa ciljem jačanja svijesti o socijalnoj pravdi i podsticanja organa vlasti na konkretne korake.

Milena Bubanja Obradović

Share.

About Author

Leave A Reply