Zavod za hidrometeorologiju i seizmologiju (ZHMS) izdao je za danas crveni meteoalarm, zbog najavljenog jakog vjetra i obilne kiše.
Kako je objavljeno na sajtu Zavoda, sjutra se u kontinentalnim i planinskim oblastima, kao i u centralnom dijelu i na primorju, očekuju udari vjetra od preko 90 kilometara na sat.
U tim oblastima očekuje se i jaka kiša, od deset do 20 milimetara padavina za tri sata.
“Moguće su vremenske nepogode i grad”, upozorili su iz ZHMS, dodajući da se u istočnim i sjeveroistočnim predjelima Crne Gore ujutru, a moguće i poslijepodne, očekuje često umjerena do jaka kiša ili pljuskovi sa grmljavinom.
Iz ZHMS su kazali da će obilne padavine pratiti jak, na udare i olujni južni vjetar.
Navodi se da se u drugom dijelu dana i tokom noći očekuje djelimično razvedravanje, uz samo ponegdje malo kiše, a poslijepodne će i južni vjetar znatno oslabiti.
Iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) ranije su saopštili da će područje Crne Gore biti pod uticajem ciklonske aktivnosti i da su intenzivne padavine naročito moguće u noći između četvrtka i petka, kao i u petak tokom prvog dijela dana.
Oni su upozorili da su, zbog obilnih padavina, moguće lokalne poplave posebno u urbanim sredinama, bujičnim tokovima i duž saobraćajnica koje prolaze kroz planinske predjele.
Direktorat za zaštitu i spašavanje MUP-a apelovao je na građane da prate zvanična saopštenja i preduzmu mjere zaštite kako bi