Svjetski je Dan radija. Obilježava se u znak sjećanja na 13. februar 1946. godine kada su Ujedinjene nacije osnovale radio stanicu.
Pod sloganom „Vijek informisanja, zabave i obrazovanja“ ovogodišnji Svjetski Dan radija u fokus stavlja snage i prednosti tog medija koji ne gubi relevantnost u digitalnom dobu. Uprkos razvoju novih tehnologija i medija, radio ostaje najrasprostranjeniji medij, koji dopire do 95 odsto stanovništva planete.
Iz misije OBES-a u našoj zemlji naglašavaju prednosti radija koji stiže do ljudi gdje god da žive, pruža osjećaj intimnosti a ujedno dozvoljava građanima da se, kroz uključenja u program, osjećaju važnim.
Prema istraživanju Međunarodne telekomunikacione unije, 75 odsto domaćinstava u zemljama u razvoju posjeduje bar jedan radio-primjenik.
Prva osnovana emisiona stanica nosila je oznaku KDKA koja je počela sa redovnim emitovanjem 27.oktobra 1920. kao profesionalna radio stanica.
Radio je medij koji dopire do najširih slojeva stanovništva i koji može učiniti mnogo za obrazovanje, kulturni i politički dijalog i pomoći ljudima u najrazličitijim životnim situacijama. Radio je još uvek najdinamičniji, najbrži i najinteraktivniji medij koji postoji, koji se adaptira promjenama u XXI vijeku i nudi nove načine interakcije i uključivanja. Iako su mu uslijed razvoja tehnologije, pogotovo pojavom televizije kao elektronskog medija to predviđali, radio nije nestao. Doživio je velike transformacije i zauzima jedno od najznačajnijih mjesta u informativnom sistemu.